Kingdom Swim - 2013 - Times
Skin Last Name First Name Age M/F City/Town State Team Yacker
Wet Suit
Assisted 10 Mile WOWSA World Championship Swimmers 
Time Skin 10 MILE WOMEN
4:05:46 s 2 Jones Kristin J 23 F Juneau AK Blueseventy Elizabeth Otto
4:19:49 s 1 Otto-Moudry Emma R 18 F Ithaca NY Don Houghton
4:28:02 s 4 Stein Dani M. 26 F Saratoga Springs NY Adirondack Masters Terry Leahy
4:33:44 s 17 Brynn Charlotte 47 F Stowe VT Stowe Masters Jeff Brynn
4:46:03 s 10 Hirschman Nicole J  39 F Stony Brook NY SEAW Corey Hirschman
4:54:34 s 16 Ascione Lynn 46 F Ramsey NJ BERK Terry Lopatosky
4:56:58 s 23 Brown Denise H. 53 F Napoleon OH MI Masters Jeff and Julia Pearson
5:00:50 s 24 Mackwood Genevieve E 53 F Orleans ON Technosport Chris Braithwaite
5:08:15 s 21 von Spiegelfeld Ann H 51 F Tampa FL Tampa Bay Aquatic Masters Allen von Spiegelfeld
5:17:23 s 8 Fairman Abigail 36 F New York NY RED TIDE Gordon Chaffee
5:27:35 s 14 Moats Christine 44 F Waynesboro PA Hagerstown Aquaholics Claudette Dupras
5:34:27 s 5 Kenny Laura 30 F Wyndmoor PA 1776 Kyle Dandridge
5:36:46 s 18 Davidson Nancy 48 F Danville IL UNAT Craig Davidson
5:41:43 s 19 Manning Janet 49 F Frederick MD Mid-Atlantic AQUAholics Beth Barnes
5:42:03 s 7 Howley Elaine K. 35 F Waltham MA NEM- MIT Mark Howley
5:48:28 s 6 Plewa Kimberly  30 F Rahway NJ Berkeley Aquatics Ryan Hinton
5:54:11 s 12 Dutton Jennifer L 44 F Wayland MA Wayland Andrew Dutton
5:59:04 s 13 Fanning Lesley 44 F Mt Pleasant SC YES Kathleen Wilson
6:06:17 s 22 Kirk Susan 53 F Califion NJ Berkeley (NJ) Aquatic Masters (BERK) Pat Kerrigan
6:17:16 s 25 Yankauskas Paula J 58 F Hyde Park VT NEM - STOW Deborah Beier
DNF s 11 Meehan Alison 41 F Elkton MD Arundel Breakfast Club Jerry Zeankowski
10 MILE MEN
Skin
3:38:36 s 42 Nilsson Eric T 26 M Weston MA Sandy Llincoln
3:43:51 s 40 Orlov Feodor 17 M Dublin OH Rob Geisler
4:08:57 s 61 Pulsifer Andrew B 47 M Asheville NC Asheville Masters, NC Masters Emily Pulsifer
4:20:38 s 67 Classen Ken 52 M Denver CO cms Anita Gariepy
4:23:22 s 70 Shipp Bill M. 53 M Mitchellville MD Terrapin masters Tom Sweeney
4:24:38 s 55 Alexander Rick 42 M Hendersonville TN MTSC Heather Alexander
4:28:41 s 46 Holdridge Alexander 29 M London UK UNAT David Holdridge
4:33:04 s 69 Schwartz Thomas L 53 M Sarasota FL Sarasota YMCA Sharks Christine Murphy
4:36:41 s 52 Sharon Gil 39 M Westborough MA NEM Marianne Eaton
4:37:53 s 50 Leake Michael 35 M Bennington VT Bobby Brown
4:46:11 s 65 Schoepke Philip J 51 M Stowe VT Stowe Masters Mark Fucile
4:47:37 s 73 Heller Barney 59 M North Wales PA Colonial 1776 Doug Heller
4:47:45 s 54 Joubert Kevin 41 M Towson MD MERR Pam Ladds
4:49:32 s 49 Royer John R 30 M Takoma Park MD Red Tide Judith Wahler
5:04:15 s 64 Labine Gary 51 M Toronto ON David Murphy
5:04:21 s 56 Shotts Steven J 42 M Concord NC NCMS Kelli Guider
5:08:03 s 62 Mundy Michael 48 M Lyme Nh U V Rays K Mundy
5:16:08 s 48 Root Timothy 30 M Baton Rouge LA Southern Masters Swimmers Amanda Sutterer
5:19:44 s 60 Patton Steve 46 M Madison Wi Marlies Hilbrink
5:26:07 s 66 Stevens Christopher W 51 M Annapolis MD MARY Marjie Campbell
5:28:51 s 71 McLaughlin Brian J 58 M Nashua NH New England Masters Ken Donoghue
5:33:26 s 57 Krakovitz Paul R 43 M Shaker Heights OH SHSH Richard Mishler
5:46:26 s 45 Croll Bryce 29 M Boston MA Bill Steele
5:52:03 s 51 Birmingham Jim 39 M Waterbury VT Helene Linney
6:00:04 s 43 Anderson Eric J 27 M Madison WI 2034-07CNT Sue Anderson
6:48:06 s 72 Winn Eric j 58 M Charlestown RI nems Hayley Joseph
8:11:23 s 59 Lime Jeffrey M 46 M Glendale AZ UNAT Jennifer Robb