Kingdom Swim - 2013 - Times
Time Last Name First Name Age M/F City/Town State Team Yacker YACK YACKER QUALIFIED DINNER
Short Courses - Afternoon
1 MILE COURSE
1 MILE FEMALE YOUTH - 11 & 12
19:39 105 Baxley Amelia M 12 F Minneapolis MN Richfield Swim Club y
20:25 109 Young Natalie E. 12 F Windham NH Phoenix Swimming
21:42 107 Waligora Taylor E. 12 F Haverhill MA Phoenix Swimming
21:44 108 Walsh Annie K. 12 F Middleton MA Phoenix Swimming
21:46 102 Walker Grace E. 11 F Dunbarton NH Phoenix Swimming
21:47 103 Walker Allegra M. 11 F Dunbarton NH Phoenix Swimming
21:49 104 Williams Eliza C. 11 F Andover MA Phoenix Swimming
21:50 101 Turk Samantha J. 11 F North Andover MA Phoenix Swimming
24-02 106 Rodi Elizabeth F. 12 F Lyme NH GMA
1 MILE FEMALE YOUTH 13 & 14
20:20 114 Gavell Catherine O. 13 F Lebanon NH GMA
24-10 112 Brynn Heidi J 13 F Stowe VT Stowe Swimmers Jeff Brynn
25-48 113 Casaletto Stephanie B 13 F Groveland MA
27-12 115 Miller Olivia J 14 F Newport VT IROCKETS
1 MILE FEMALE YOUTH 15 & 16
18:37 118 Murtagh Alison P. 16 F Andover MA Phoenix Swimming
18:39 117 Murtagh Caroline M. 16 F Andover MA Phoenix Swimming
19:16 116 Aman Katie A 16 F Hanover NH GMA
20:37 119 Starkweather Morgan L. 16 F Andover MA Phoenix Swimming
1 MILE FEMALE ADULT
19:31 131 Walker Sophia C. 18 F Dunbarton NH Phoenix Swimming
21:48 133 DiGeorge Amanda E 35 F Lyme NH
24-36 135 Young Karen 40 F Windham NH
26-29 140 Moore Meredith 63 F Naples FL T2O Naples Masters Jim Moore 0 0 y
27-10 134 Kelsey  Elizabeth D.  37 F Lebanon NH CCBArracudas
32-20 136 Geraghty Noreen M 48 F Holyoke MA New England masters
38-18 137 DiRe A Rochelle 50 F New York NY
dnf 132 Lemon Cara 34 F Brooklyn NY
1 MILE MALE YOUTH - 10 AND UNDER
23:03 141 Hyde Andrew J 9 M New York NY Asphalt Green Unified Aquatics
25-09 142 Fernandez Michael 10 M Newport VT UN-FG
1 MILE MALE YOUTH 11 & 12
23:50 144 Hyde Michael J 11 M New York NY Ashpalt Green Unified Aquatics
27-52 143 HAN Andrew 11 M Grantham NH GMA uppervalley
31-20 145 Martin Zander 12 M York ME Portsmouth Swim Team
1 MILE MALE YOUTH - 13 & 14
17:19 146 Arifovic Adi 14 M Andover MA Phoenix Swimming
19:51 147 van Paasen Benjamin 13 M Goshen VT GMA
1 MILE MALE YOUTH - 15 TO 18
16:59 149 Poon Brian 16 M Westford MA Phoenix Swimming
17:35 150 Walker Isaac A. 16 M Dunbarton NH Phoenix Swimming
17:48 147 Turk Joseph E. 15 M North Andover MA Phoenix Swimming
18:32 152 Gillie Andrew 17 M Haverhill MA Phoenix Swimming
18:33 148 Walsh Aidan M. 15 M North Andover MA Phoenix Swimming
21:29 151 Walsh Liam P. 16 M North Andover MA Phoenix Swimming
1 MILE MALE ADULT
30-46 164 Smith Jeremy 62 M Jacksonville FL
39-11 163 Meunier Steven 59 M Essex Junction VT
52-26 166 von Kann Curtis E 70 M Washington DC
1/4 Mile
1/4 MILE FEMALE YOUTH 10 AND UNDER
11:29 407 Turk Mary Kate 9 F North Andover MA Phoenix Swimming
12:09 403 Amuan Malia T. 8 F Haverhill MA Phoenix Swimming
12:12 408 Young Ava G. 8 F Windham NH Phoenix Swimming
14:38 405 DiGeorge Una F 9 F Lyme NH
15:17 452 Sanyal Alicia 9 M Hanover NH GMA
15:21 406 Sestito  Josephine W 8 F St Johnsbury VT IROC/SJSC
1/4 MILE MALE YOUTH 10 AND UNDER
12:14 411 Amuan Kai T. 10 M Haverhill MA Phoenix Swimming
1/4 MILE MALE YOUTH 11 - 12
11:28 412 Reich Maxwell 11 M North Hampton NH Great Bay Masters
100 Yard
100 YARD FEMALE YOUTH 10 and UNDER
1:38 451 Reich Megan 8 F North Hampton NH Great Bay Masters
1:41 453 Tower-Pierce Naia N. 10 F East Burke VT St. Johnsbury Swim Club
1:55 405 DiGeorge Una F 9 F Lyme NH
2:14 452 Sanyal Alicia 9 M Hanover NH GMA
100 YARD MALE YOUTH 10 & UNDER
2:57 354 McGillivray Nathan 8 Male Newport VT
100 YARD MALE YOUTH 11 & 12
2:11 355 Meehan Alex W. 11 M Elkton MD